5 wskazówek, jak ulepszyć swój profil na LinkedIn

Najprawdopodobniej niemal wszyscy uważają, że ich profil na Linkedinie jest przynajmniej „ok”. Profesjonalne zdjęcie, elegancko nakreśloną sekcję doświadczenia, być może dobrze napisane podsumowanie i wiele podkreślonych umiejętności to są elementy „must” na Linkedinie.
To, że masz to wszystko nie oznacza, że nie możesz przenieść go na wyższy poziom. Niezależnie czy poszukujesz pracy, tworzysz sieć kontaktów czy przygotowujesz się do dużej promocji, oto wskazówki, które pomogą Ci na ulepszenie swojego konta.

1. Bądź regularnie aktywny

Postaraj się, aby Twój profil nie kurzył się wśród nieodwiedzanych profili. Jeśli chcesz budować swój „Personal Brand” do celów zawodowych wykorzystaj swoją obecność na Linkedinie i spróbuj regularnie publikować oraz polecać interesujące Cię treści. W ten sposób dasz swojej sieci znajomych do zrozumienia, że LinkedIn nie służy Ci jedynie jako CV, ale również jako miejsce dzielenia się wiedzą i inspiracjami.

2. Opublikuj artykuł

Być może nie jesteś zawodowym pisarzem, ale pisanie na LinkedIn nawet krótkiego postu jest świetną okazją, aby podzielić się ważnymi spostrzeżeniami z innymi. Możesz pochwalić się wiedzą na temat praktyk rekrutacyjnych, metod sprzedaży lub kampanii marketingowych. Pokaż w sieci to, co myślisz, będzie to świetna okazja do poznania Twojego zdania przez osoby, z którymi na co dzień nie masz do czynienia.

3. Dodaj media do swojego profilu

Wiesz, co zwiększa prawdopodobieństwo zainteresowania Twoim profilem? Dodawanie mediów – niezależnie od tego, czy jest to link do ostatniego wpisu na twoim blogu, prezentacji PowerPoint, którą przygotowałeś dla swojego klienta, czy wideo Twojej prelekcji z ostatniej konferencji. Takie popieranie Twojej pracy realnymi przykładami zwiększy Twoją wiarygodność.

4. Obserwuj ludzi, których zdanie Cię interesuję

Możesz nie być w stanie połączyć się z Markiem Zuckerbergiem, ale z pewnością możesz go śledzić. Obserwacja ludzi, którzy mają dużo dobrego do powiedzenia w Twojej branży, jest jak uzyskanie darmowej porady. dodatkowo będziesz posiadał świeże wieści o krokach podejmowanych w interesującej Cię dziedzinie. Warto więc wyszukać swoich ulubionych profesjonalistów godnych naśladowania.

5. Nawiąż kontakt z ludźmi, którzy interesują się Twoim profilem

Jeśli zauważysz, że ktoś interesuje się Twoim profilem, masz duże szansę aby się z nim połączyć. Sprawdź, czy jego profil mógłby wnieść do Twojego życia cenne informację. Kto wie, może to świetna okazja, aby nawiązać współpracę?

To tylko kilka elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę, ulepszając swój profil na LinkedIn. Zaangażuj się, napisz własne posty i zacznij zdobywać zawodowe kontakty. Twoja obecność na portalu może pomóc Ci w podniesieniu poziomu Twojej kariery


Autor: Weronika Domoradzka

Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy Ci!

Każdy zasługuje na to, aby lubić swoją pracę. Nie każdy jednak wie jak to zrobić. Skorzystaj z wiedzy Ekspertów, inspirujących historii naszych Bohaterów i poznawaj miejsca gdzie możesz cieszyć się z poniedziałków!

1. Sprawdź swój
indeks szczęścia

2. Zobacz jak zrobili to inni

3. Poznaj fajne miejsca pracy

PracujeBoLubie
Login/Register access is temporary disabled