Ewelina, Costa Coffee

„Kontakt z ludźmi i różnorodność to te cechy, które wyróżniają pracę w Coście. Codziennie poznaję mnóstwo nowych osób. Każdy dzień wygląda inaczej: myślę, że to w tym wszystkim jest najciekawsze. Nie ma tu miejsca na rutynę i nudę, której tak bardzo nie lubię.

Ewelina Grzybczyk,
Kierowniczka zmiany, Kraków

Jedno słowo, które idealnie opisuje pracę w Costa

Atmosfera! Codziennie poznaję mnóstwo nowych osób, a i tak panuje tu prawdziwie rodzinna atmosfera. Obecnie pracuję w kawiarni na Rakowieckiej w Krakowie. Mamy tam taki swój mały babiniec: wspieramy się, plotkujemy, spotykamy. Poznajemy też naszych klientów. Wielu z nich jest stałych, często sobie z nimi rozmawiamy.


Moja historia w Costa

Szukałam pracy, którą mogłabym łączyć z innymi zainteresowaniami, a która jednocześnie urozmaiciłaby moje życie. Zawsze byłam kawoszem, ale dopiero w COSTA pogłębiłam wiedzę na ten temat i wkręciłam się w to. Nie wiedząc nic o kawie, wysłałam CV do COSTA. Po kilku miesiącach zaczęłam się tym coraz bardziej interesować i chciałam zdobywać wiedzę na temat ziaren. Chciałam uczestniczyć w świecie kawy, być jego częścią i rozwijać tę wiedzę, która jest wbrew pozorom bardzo obszerna i interesująca.

Co cię inspiruje do pracy?

Pracuje u nas mnóstwo wykwalifikowanych baristów, od których można czerpać inspiracje. Mamy tak fajne kontakty w tej firmie, że jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć od kolegi, nie ma żadnych problemów – wystarczy, że zapytamy, a ktoś na pewno nam pomoże, wytłumaczy. Można zainspirować się również samym podejściem do klienta w rozmowie. Ta praca nauczyła mnie właśnie otwartości i nawiązywania relacji z klientami i zainspirowała do ośmielenia swoich kontaktów z ludźmi.

Historię Eweliny i jej opowieść o sukcesie w konkursie Barista of the Year przeczytasz TUTAJ

Poznaj moich współpracowników:

Adrian Leszek

Młodszy specjalista ds.
rozwoju kategorii napojów

Poznaj Adriana

Spodobała Ci się moja historia?

Login/Register access is temporary disabled