7 ćwiczeń, które możesz zrobić w biurze

W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje przy biurku. Spędzając godziny siedząc na krześle przed komputerem nabywa się bólu karku, krzyża i odcinka lędźwiowego. Ponadto praca biurowa przykuwa nas do krzesła na tak długo, że niestety odbija się to nie tylko na naszym kręgosłupie, ale także na naszej wadze. Co zrobić, żeby uniknąć takiego dyskomfortu? Jeśli nie możesz się ruszyć z miejsca pracy, polecamy ćwiczenia, które możesz wykonywać przy biurku!

1. Skręty ciała.

W tym ćwiczeniu możesz wykorzystać biurowe krzesło obrotowe, na którym siedzisz przy biurku. Usiądź prosto, złącz kolana i stopy i oprzyj je na podłodze. Przytrzymaj się krawędzi biurka i obracaj fotel z boku na bok. Ćwiczenie powtórz 15 razy na każdą stronę. To jeden z najlepszych sposobów, które wspomagają pracę nad mięśniami brzucha. A do tego w końcu możesz znowu poczuć się jak dziecko!

2. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej.

Dzięki temu wyćwiczysz i wzmocnisz mięśnie czworogłowe ud. Siedząc na krześle wyprostuj się i postaw lewą nogę na ziemi. Unieś i wyprostuj prawą nogę. Przytrzymają ją w tej pozycji przez 2 sekundy, następnie opuść. Ćwiczenie powtórz 15 razy na każdą nogę. Możesz też spróbować trudniejszej wersji, w której będziesz unosić jednocześnie obie nogi.

3. Przysiady na krześle.

Stań przed krzesłem a nogi ustaw w rozkroku na szerokość Twoich bioder. Zrób przysiad ale zatrzymaj się tuż przed krzesłem. Nie siadaj! Wstań, pamiętając, żeby nie odrywać stóp od podłogi. Powtórz ćwiczenie 3 razy po 10 przysiadów.

4. Rozluźnianie mięśni.

Jeśli czujesz się spięta, kup miękką piłeczkę. Jeśli nie jesteś sama w pokoju, możesz to ćwiczenie wykonać np. w łazience. Przyłóż piłeczkę do ściany i oprzyj się o nią plecami. Poruszaj plecami w różnych kierunkach, żeby rozmasować bolące miejsca.

5. Rozciąganie pleców i ramion.

Zabierz do pracy piankowy wałek (w sklepach internetowych występuje też pod nazwą foam Toller). Umieść go na ziemi, połóż się na nim twarzą do góry tak, żeby znajdował się pod Twoimi ramionami. Unieś biodra i powoli przetaczaj się po wałku. Dzięki temu zrelaksujesz górną część pleców.

6. Rozciąganie ramion i klatki piersiowej.

Do tego ćwiczenia również będzie Ci potrzebny piankowy wałek. Umieść wałek na ziemi równolegle pod Twoimi plecami, a nogi ugnij w kolanach. Przetaczaj wałek pod sobą raz w jedną, raz w drugą stronę. Następnie zatrzymaj się i zrób wdech przez nos licząc do czterech, a wydech ustami licząc do ośmiu. Pozostań w pozycji przez osiem głębokich oddechów brzucha .

7. Rozciąganie mięśni pośladkowych.

Połóż się na ziemi twarzą w dół a wałek umieść prostopadle pod swoimi udami. Oprzyj się na przedramionach i rozszerz nogi. Przesuń się do tyłu tak, żeby wałek znalazł się pod Twoimi udami, a następnie powróć do pozycji początkowej. Wykonuj ćwiczenie w seriach po 10, na zmianę z ze stopami zgiętymi i wyprostowanymi.

W biurze większość czasu siedzimy. A na ogół niestety siedzimy nie tak, jak powinniśmy. Z wygiętymi plecami, głową wysuniętą do przodu, uniesionymi rękami, odkształconymi plecami.  Wszystko to źle wpływa na nasz organizm. Trening przy biurku nie zastąpi nam prawdziwego treningu, ale zminimalizuje wystąpienie różnego rodzaju bólów, a także będzie to szansa na spalanie jakichkolwiek kalorii.


Źródła: womensrunning.competitor.pl, stylzdrowia.pl

Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy Ci!

Każdy zasługuje na to, aby lubić swoją pracę. Nie każdy jednak wie jak to zrobić. Skorzystaj z wiedzy Ekspertów, inspirujących historii naszych Bohaterów i poznawaj miejsca gdzie możesz cieszyć się z poniedziałków!

1. Sprawdź swój
indeks szczęścia

2. Zobacz jak zrobili to inni

3. Poznaj fajne miejsca pracy

Login/Register access is temporary disabled