Mam świadomość, że jak będę działał to będę kreował lepsze jutro dla samego siebie

Lubię każdy dzień tygodnia, bo lubię swoją pasję, czytaj pracę, bo kiedy żyjemy tu i teraz to czy słońce czy deszcz to jest nam dobrze…

Jak znaleźć pracę marzeń?

Najpierw wiedzieć co jest pracą marzeń. Posiadanie tej wiedzy jest kluczowe dla rozpoczęcia poszukiwań. Ludzki mózg jest tak skonstruowany, że potrzebuje celu, aby ruszyć z miejsca, a im dłużej o celu myśleć będziemy, tym lepszą drogą nam do niego wyznaczy. Jak już określimy gdzie chcemy pracować, to następnie trzeba dotrzeć do osób odpowiedzialnych za rekrutację. Nie poddawać się ani przez chwilę. Wiara jest kluczowa. Jak my w siebie nie uwierzymy, to kto za nas to zrobi? Jak pracodawca wyczuje, że to nasza praca marzeń to zdecydowanie będzie wolał taką osobę niż kogoś przypadkowego.

Jak łączyć pracę z pasją? Czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście, że to możliwe. Przekształcić pasję w pracę, a w chwili w której robimy coś z sercem to po pierwsze nie tylko nie odczuwamy, że to praca, ale też jej efekty będą spektakularne.

Co robić w momentach kiedy „się nie chce”?

Przeanalizować dlaczego się nie chce. Nauczyć się instrukcji obsługi nas samych. Każdy powinien wiedzieć co i jak na niego wpływa. To podstawa, która pomoże w przyszłości zapobiec zaskoczeniom. Następnie polecam tak świetnie działającą wizualizację, która jest najsilniejszym narzędziem motywacyjnym. Musimy wiedzieć co da nam realizacja danego celu. Musimy zobaczyć efekty. Moim narzędziem jest pamiętnik przyszłości. Opisuje wszystkie swoje cele w taki sposób jak już bym je realizował.

Jaki jest Twój najpiękniejszy moment w pracy?

Kiedy to co wyprodukuje, wpływa na ludzi, przynosi coś dobrego. Natomiast doszedłem do punktu w którym mogę decydować co chcę robić, a czego nie. Najzwyczajniej w świecie nie imam się spraw, które nie sprawiają mi przyjemności. Potrafię je wykonać, ale oddelegowuje je osobom trzecim.

Czy kiedy zaczynałeś to miałeś w głowie ten punkt, w którym jesteś obecnie?

Miałem inny, ale ten do którego doszedłem jest lepszy. Ze względu na wówczas słabo rozwinięty rynek w którym aktualnie się poruszam, nie potrafiłem przewidzieć jak się to potoczy. Zaskoczyłem się pozytywnie.

Pamiętasz moment, w którym chciałeś odpuścić, ale nie odpuściłeś? I dlaczego się nie poddałeś?

Odpuszczam tylko wtedy kiedy komuś mogę sprawić krzywdę, albo nie wierzę w projekt na którym pracuję. W innym przypadku nie rezygnuję bo to my sami decydujemy czy coś zrobimy czy nie. Przekreślać cele na własne życzenie to smutne. Mam świadomość, że jak będę działał to będę kreował lepsze jutro dla samego siebie.

Dlaczego lubisz poniedziałki?

Bo lubię każdy dzień tygodnia, bo lubię swoją pasję, czytaj pracę, bo kiedy żyjemy tu i teraz to czy słońce czy deszcz to jest nam dobrze.

Jak znajdujesz inspiracje do rozwoju?

Przez przeczytane pojedyncze zdania, rozmowy z inteligentnymi ludźmi, przez pytania, które rodzą się w mojej głowie. Słucham siebie, analizuje i idę do przodu. Uwielbiam książki o samorozwoju. Właściwie zupełnie nie czytam innych.

Kto jest dla Ciebie mentorem? inspiratorem?

Ja ze swoich wizji. W nich zaszedłem daleko i świat, który widzę bardzo mnie inspiruje. Chcę tam być. Mentorem jest osoba z mojego otoczenia. Bardzo inteligentny człowiek. Dużo się od niego uczę.

Który moment wybierzesz jako kluczowy dla rozwoju swojej kariery?

Decyzja o stworzeniu własnego projektu jakim był program 20m2, decyzja o rozpoczęciu wykładów motywacyjnych. Dokładnie wiem, który następny/aktualny projekt będzie kolejnym kluczowym. Pracuję nad nim od 2 lat, ale jeszcze nie ujrzał światła dziennego. Chcę być gościem w programie u Ellen Degeneres w Los Angeles. Będę.

Dokończ zdanie: pracuję bo

… lubię i chcę mieć wolność finansową.

Gdybyś nie musiał pracować to co byś robił?

Chciałbym pracować, ale ja pracuję połowę roku, a drugą połowę odpoczywam i podróżuję.

Za co kochasz swoją pracę?

Za to, że jest moją pasją, za to, że każdego dnia dzieje się coś nowego i za ludzi, których poznaję.

Jak określiłbyś swoją pracę jednym zdaniem?

 Dość pretensjonalnie, ale wymarzona.

Jaka jest Twoja misja?

Być lepszym i pomagać w tym samym innym.

Jaka jest najważniejsza wartość w Twojej pracy?

Pasja bo w pracy spędzamy dużą część swojego życia i ona powinna być naszą pasją bo wg. mnie wówczas nie tracimy życia. Poza tym jak robimy coś z pasją to robimy to szczerze, a jak robimy szczerze to ludzie to czują.

 

Łukasz Jakóbiak – youtuber, prowadzący talk-show 20m2 i mówca motywacyjny

‚Często opowiadam znajomym o swojej pracy’

A Ty odwiedziłeś już kawalerkę Łukasza? YouTube

Też chcesz być zadowolony ze swojej pracy? Zrób pierwszy krok już dziś:

1. Sprawdź swój
indeks szczęścia

2. Zobacz jak zrobili to inni

3. Poznaj fajne miejsca pracy

Login/Register access is temporary disabled