Jak zorganizować Mikołajki w pracy?

Anonimowa wymiana prezentów w Mikołajki do doskonały pomysł nie tylko dla dzieci. Jeżeli chcesz poczuć niezwykłą magię płynącą z obdarowywania i bycia obdarowywanym zorganizuj Mikołajki w pracy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co zrobić by wszystko odbyło się w sekrecie.

1.Powiadom współpracowników przez e-mail.

Poinformuj wszystkich, że jesteś organizatorem tegorocznych mikołajek i zachęć ich, aby przyłączyli się do zabawy, wyznacz przy tym limit czasowy, w którym mogą się zdecydować np. 10 dni. Napisz im także obowiązujące zasady, czyli: pełna anonimowość, żadnych prezentów powyżej określonej kwoty (np. 50 zł), nieobowiązkowy udział.

2. Ustal liczbę uczestników.

Po ustaleniu ostatecznej listy uczestników (wyślij do wszystkich maile przypominające powiedzmy na 2 dni przed końcem ustalonego terminu) wypisz ich imiona na małych karteczkach papieru i wrzuć wszystkie do kapelusza (lub koszyka). Zbierz wszystkich uczestników i poproś ich o wylosowanie jednej karteczki.

3. Zrób losowanie.

Teraz najtrudniejsza część. Każdy musi wylosować jedną karteczkę i zachować w sekrecie kogo wylosował. W małym biurze wystarczy, że kilka osób się zdradzi i zaraz wszyscy będą wszystko wiedzieć, a wtedy nie będzie niespodzianki. Ciśnienie jednak zaczyna się dopiero, gdy trzeba wybrać prezent, tak by zaimponować współpracownikom swoją kreatywnością i wybrać coś zupełnie nieoczekiwanego.

4. Zbierz wszystkich.

W wyznaczonym dniu zbierz wszystkich w jednym pomieszczeniu i poproś by ułożyli kupione prezenty na kupce. Prezent powinien być tylko opisany imieniem osoby, dla której jest przeznaczony. Najlepiej by wszyscy złożyli swoje prezenty w jednym czasie wtedy nie będzie żadnych podejrzeń, co do tego, kto jest ofiarodawcą. Załóż czapkę Mikołaja i rozdaj poszczególnym pracownikom prezenty podpisane ich imieniem.

5. Czas na najprzyjemniejszą część – prezenty.

Pozwól wszystkim otworzyć prezenty. W tym momencie pewnie niektórzy ujawnią, dla kogo kupili prezent, ale teraz to już nie ważne, ponieważ tajemnica Mikołaja się skończyła i wszyscy mogą wrócić do pracy.

Wskazówki
* Nigdy nie zmuszaj współpracowników by przystąpili do zabawy, niektórzy zwyczajnie nie czują magii Mikołajek lub mają inne ważniejsze rzeczy na uwadze.

Źródło: interia.pl

Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy Ci!

Każdy zasługuje na to, aby lubić swoją pracę. Nie każdy jednak wie jak to zrobić. Skorzystaj z wiedzy Ekspertów, inspirujących historii naszych Bohaterów i poznawaj miejsca gdzie możesz cieszyć się z poniedziałków!

1. Sprawdź swój
indeks szczęścia

2. Zobacz jak zrobili to inni

3. Poznaj fajne miejsca pracy

PracujeBoLubie
Login/Register access is temporary disabled